Anapolon jest bardzo popularnym na polskim rynku sterydem stymulującym budowę masy mięśniowej. Z uwagi na wysoką efektywność bardzo często wykorzystywany jest w kulturystyce. Za jego właściwości odpowiada substancja czynna oxymetholon, która wpływa na szybki przyrost masy mięśniowej.

Stosowany w medycynie w przypadku stwierdzenia zaniku mięśni i anemii pobudzając wydzielanie hemoglobiny. Występuje w postaci tabletek i podawany jest doustnie. Dzięki niemu mięśnie są w stanie wytrzymać większy stres fizyczny (zwiększona produkcja czerwonych krwinek pozwala na wchłonięcie przez mięśnie większej ilości tlenu).

Zalety stosowania

Stosowanie Anapolonu pozwala na szybką budowę masy ciała podczas pierwszych tygodni zażywania. Jego przewidywalny efekt działania, to wzrost wagi o około 10 kilogramów w ciągu 3 tygodni. Preparat jest bardzo wydajny ponieważ działa około 16 godzin dając bardzo dużo siły i przy jednoczesnym zwiększeniu wagi.  Anapolon chroni nasz organizm przed nadmiernym przetrenowaniem, gdyż po jego zażyciu tempo odnawiania siły między treningami jest bardzo szybkie.

Dawkowanie Anapolonu

Preparat nie jest zalecany do stosowania przez kobiety oraz początkujących kulturystów. W przypadku osób trenujących zawodowo dzienna dawka wynosi maksymalnie 300 mg, natomiast średnio stosuje się wartość od 50 mg do 150 mg dziennie. Długość cyklu przyjmowania nie powinna przekraczać 6 tygodni. Dla osób, które dopiero co rozpoczęły swoją przygodę z kulturystyką zaleca się stosowanie 1 tabletki dziennie, a pierwsze efekty widoczne będą już po pierwszym tygodniu stosowania. Wysokość przyjmowanej dawni należy zwiększać wraz z intensywnością treningu. Ponieważ Anapolon wykazuje wiele skutków ubocznych, w trakcie jego stosowania warto zadbać o mikroflorę jelitową oraz o dobrą pracę wątroby. Zaleca się jednoczesne przyjmowanie sterydu wraz z probiotykami i lekami poprawiającymi wydolność wątroby.  Preparat zaleca się przyjmować razem z posiłkami, średnio 3 razy w ciągu doby.

Skutki uboczne

Anapolon jest bardzo szybki i skuteczny w działaniu, jednak niesie to za sobą skutki uboczne, których natężenie można zmniejszyć stosując się do zaleceń producenta i dbając o żołądek oraz wątrobę. Preparat może wywoływać biegunkę, uderzenia ciepła, bóle kręgosłupa i stawów, skurcze mięśni, nadciśnienie tętnicze, nudności i wymioty, trądzik, łysienie, osłabienie organizmu, a przy długotrwałym przyjmowaniu może doprowadzić do zakrzepu, zawału, zatoru, zahamowania produkcji testosteronu przez jądra, bezpłodności, czy odkładania się wody w organizmie.

Źródło: https://najlepszekoksy.com/