Z czego słynie stolica?

Stolica naszego kraju niewątpliwie wyróżnia się na tle innych polskich miast, nie tylko pod względem powierzchni, jaką zajmuje i liczby mieszkańców, lecz także z uwagi na jej nowoczesną infrastrukturę, bogactwo kulturowe i aspekty historyczne. Na terenie miasta funkcjonują liczne zakłady przemysłowe, centra biznesowe, galerie handlowe oraz inne obiekty, stanowiące miejsca pracy dla setek lub tysięcy osób. Warszawa stanowi także największy ośrodek akademicki w kraju, który każdego roku skupia tłumy studentów. Warto pamiętać o tym, że Warszawa jest miejscem, które jest atrakcyjne także pod względem turystycznym, w którym można znaleźć zarówno zabytkowe obiekty i  majestatyczne zabudowania, jak i znajdujący się poza miastem rezerwaty przyrody.

 

Bogactwo kuchni regionalnej

Robiąc wycieczkę do stolicy, warto nie tylko odwiedzić  jej najważniejsze atrakcje turystyczne, ale także niewątpliwie warto zasmakować lokalnych specjałów. Będąc w Starym Mieście można znaleźć liczne restauracje specjalizujące się w kuchni mazowieckiej, w której tradycyjne polskie smaki doskonale łączą się z europejskimi wpływami. W kuchni tej znajdziemy między innymi wykwintne dania mięsne, takie jak schab po warszawsku, marynowana polędwica wieprzowa czy golonko, a także dania rybne. Wiele potraw z tego regionu stanowią potrawy z ziemniaków, zarówno w postaci klusek, jak i w formie kiszki ziemniaczanej czy babki ziemniaczanej, które wywodzą się z kuchni białoruskiej i spotykane są głównie na Podlesiu i w Małopolsce. Z kolei miłośnicy tradycyjnych pierogów mogą w tym rejonie znaleźć pierogi znad Narwi z nadzieniem z kaszy jęczmiennej, gotowanych ziemniaków, boczku lub kiełbasy, a także smażone pierogi klepiskowe, na które składa się ciasto drożdżowe z nadzieniem z kapusty, grzybów i boczku.

 

Jaki lokal będzie najlepszy?

Chcąc skosztować tradycyjnych warszawskich potraw, warto wybierać lokale, które specjalizują się typowo w kuchni mazowieckiej. Tradycyjne mazowieckie menu znajdziemy najczęściej w lokalach stylizowanych na klasyczne karczm, ale nie tylko tam. Aby znaleźć odpowiednie miejsce na obiad lub szybki lunch warto wybrać takie, które nie tylko zachęci nas swoim wystrojem, ale i atmosferą, jak w nim panują. Przed dokonaniem wyboru warto zwrócić także uwagę na to, czy wybrane przez nas miejsce cieszy się dobrą opinią wśród klientów i czy jest chętnie przez nich odwiedzane.

Źródło: https://znajdzlunch.pl/Warszawa

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.