Wybierając się na Ukrainę, warto wiedzieć, że ten kraj za naszą wschodnią granicą ma też inne ciekawe miejsca do zwiedzania niż tylko intensywnie odwiedzane przez turystów Kijów czy Lwów. Wielbiciele nietypowych atrakcji znajdą tam wiele miejsc, w których mają szansą poczuć zew przygody lub uświadczyć nietypowych widoków. Wystarczy tylko trochę zboczyć z utartego szlaku, aby wyprawa na Ukrainę była niezapomnianym zdarzeniem.
Jednym z takich miejsc jest niewątpliwie Wilkowo, małe miasteczko położone na rozlewiskach w delcie Dunaju, nazywane czasem „ukraińską Wenecję”. Miasto zaczęło swoją historię jako osada założona na bagnach przez ludność prześladowaną przez władze rosyjskie. Jednym z typowych środków transportu w tym nietypowym miasteczku są stare drewniane łodzie, ale równie dobrze służą im kładki. Obecnie, inaczej niż w przeszłości, jest już jednak całkiem twardej powierzchni, po której jeżdżą nawet autobusy.

Dzięki takim miejscom jak Wilkowo, wycieczki na Ukrainę z www.kresy.com nie muszą kończyć się zaliczaniem kolejno wszystkich większych atrakcji turystycznych w centrum miasta. Można zamiast tego oddać się swobodnej eksploracji miejscowości, ponieważ nie ma zbyt wielu przewodników i każdy zakątek może przynieść może coś zaskakującego. Branża turystyczna jest w takich miejscach znacznie mniej rozwinięta, co sprawia, że często trzeba poradzić sobie na własną rękę i uzyskać pomoc lub informację od miejscowych. Jednakże taki styl zwiedzania pozwala lepiej poczuć klimat danego miejsca i poznać inną kulturę.

Inne nietypowe miejsca, które warto zobaczyć przy okazji swojej wizyty na Ukrainie, to na przykład Siwasz, zwane też Zgniłym Morzem, które znajduje się na Półwyspie Krymskim. Siwasz składa się z ze słonych zatok, które są bogate w minerały. Popularna nazwa wynika z tego, że w cieplejszych porach roku, przy dużej temperaturze, wody nagrzewają się i wywołuję nieprzyjemne zapachy.

Wycieczki do Lwowa od zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, bo to miasto, które ma rzeczywiście wiele do zaoferowania. Nader często przyjeżdżają tutaj Polacy, co zresztą nikogo nie powinno specjalnie dziwić, gdyż do dzisiaj można się tu na każdym kroku natknąć na ślady polskości. Mało tego, gwara lwowska, która przecież jest nadal w powszechnym użytku, to w zasadzie nic innego jak język polski w swej szczególnej odmianie. Poza tym Lwów to też taka nieformalna granica między Zachodem a Wschodem, czyli de facto pomiędzy katolicyzmem a prawosławiem. Tak więc, to miasto, które musi przyciągać turystów swoją różnorodnością i specyficzną atmosferą, której nigdzie indziej nie da się znaleźć. Poza tym dla wielu Polaków Lwów to synonim raju utraconego.

Miasto otwarte jest na turystów, którzy przybywają tutaj z różnych zakątków Europy. Wycieczki do Lwowa organizuje mnóstwo biur podróży i każdy, kto tylko miałby ochotę, może sobie taką atrakcję zafundować. Można też oczywiście zaopatrzyć się w odpowiedni przewodnik i nawet samemu pojechać do tego niesamowitego miejsca. A co w takim razie trzeba koniecznie zobaczyć we Lwowie? Oczywiście każdy przyjeżdżający ma jakieś swoje preferencje w tym względzie, ale na pewno pewnych zabytków nie można nie zobaczyć.
Przede wszystkim czekają na nas liczne świątynie, zarówno katolickie, ormiańskie, jak i prawosławne. Koniecznie trzeba zobaczyć lwowski rynek z ratuszem, Pałacem Lubomirskich czy Kamienicą Królewską. Trzeba również zobaczyć Pałac Potockich, Kopiec Unii Lubelskiej, Basztę Prochową, Cmentarz Łyczakowski, na którym spoczywają przecież prochy wielu znanych Polaków, czy też Cmentarz Obrońców Lwowa, który stanowi jego autonomiczną część. Naszą uwagę na pewno zwrócą też liczne pomniki upamiętniające wybitne postaci kultury i historii Polski. Praktycznie na każdym kroku mamy szansę spotkać coś polskiego, wszak kiedyś miasto nie tylko leżało w granicach Rzeczpospolitej, ale stanowiło też jeden z głównych ośrodków życia umysłowego i kulturalnego naszego kraju.

Kiedy już zmęczymy się nieco zwiedzaniem, przychodzi czas na poznanie kulinarnych atrakcji Lwowa. Nie brakuje tutaj przecież restauracji, które serwują wspaniałe jedzenie, w tym dania regionalne, które cieszą się szczególnym zainteresowaniem turystów. Tak więc, nie można choć raz wżyciu nie odbyć wycieczki do Lwowa. To miasto, które naprawdę warto odwiedzić, bo jet tutaj sporo do zobaczenia.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.