Czasami drobne rzeczy sprawiają dużą przyjemność – niewątpliwie potwierdzeniem tej tezy jest czekolada. Rozpływająca się w ustach słodycz to przyjemność, która daje chwilę zapomnienia i podbudza zmysły. Bohaterem niniejszego artykułu jest nic innego jak czekolada!

Trochę teorii na temat czekoladowej przyjemności

Ta słodka przyjemność nie jest wynalazkiem naszych czasów. Otóż czekolada jest znana już od około 3000 lat. Doniesienia o początkach istnienia czekolady pochodzą ze starożytności (cywilizacje żyjące na terenach Ameryki Środkowej). Do Europy czekolada dotarła dopiero w XVI wieku z miejsca stając się luksusowym produktem. Współcześnie czekoladę uwielbiają wszyscy na całym świecie, niezależnie od szerokości geograficznej. Intensywny smak czekolady jest przyjemnością, która poprawia nastrój. Czekolada ma w sobie wiele poprawiających samopoczucie substancji (między innymi tryptofan, teobrominę oraz glukozę dającą energię do działania). Mózg dostaje dawkę przyjemności dzięki czemu odwdzięcza się produkcją hormonów szczęścia. Prawda, że fascynujące?

Żeby nie było aż tak idealnie, należy wspomnieć, że czekolada jest produktem wysokokalorycznym. Zaledwie 100 gram gorzkiej czekolady może zawierać ponad 500 kalorii, w tym około 50 gram tłuszczu. Czekolada zawiera szereg wartościowych składników mineralnych, które pozytywnie wpływają na dietę (jest to między innymi magnez, potas, wapń oraz żelazo). Dzienna dawka czekolady nie powinna jednak wynosić więcej niż 50g. Zatem kilka kostek czekolady lub dobre praliny to coś na co wręcz powinniśmy sobie pozwolić, jednak nie można przesadzić, gdyż nadmierne spożywanie czekolady może prowadzić do otyłości.

Czekoladki – idealny pomysł na sprawienie przyjemności sobie lub komuś

Niemal na całym świecie rozpowszechniona jest kultura dzielenia się czekoladkami. Okazuje się, że czekolada nie tylko świetnie wpływa na nasze samopoczucie, lecz ma także korzystny wpływ na relacje międzyludzkie. Prezent w postaci bombonierki to coś jest mile widziane praktycznie w przypadku każdej okazji. Okazuje się, że czekoladki nie stanowią jedynie ciekawego pomysłu na upominek a mogą nawet być wykorzystane jako afrodyzjak. Czekolada pobudza zmysły i zwiększa poziom naszego szczęścia to z kolei jest dobrym krokiem do relaksu i dobrego nastroju.

Czekolada od dawna podbiła serca ludzi na całym świecie. Aktualnie najbardziej doceniane odmiany czekoladek pochodzą z belgijskich cukierni. Cały przemysł czekoladowy jest jednak niezwykle rozwinięty w związku z czym czekoladki są produkowane i sprzedawane na każdym kontynencie. Warto jednak wspomnieć, że większość ziaren czekoladowych pochodzi z Afryki. Niemal każdy sklep z czekoladą oferuje szeroki asortyment przeróżnych wyrobów czekoladowych, rozpoczynając od czekolad w formie tabliczek, poprzez wykwintne bombonierki i praliny na czekoladzie pitnej kończąc.

Podsumowując, czekolada to niezwykły wprost magiczny wyrób cukierniczy, który poza kwestiami związanymi z wartościami odżywczymi z pewnością jest interesującym rozwiązaniem dla każdego kto poszukuje odrobiny przyjemności.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.