Czy fast food to dobry pomysł?

Miejsca, w których można zjeść tani i szybki posiłek są najczęściej kojarzone z restauracjami typu fast food, w których znaleźć można różnorodne hamburgery, zapiekanki, nuggetsy czy zestawy z frytkami. Niestety stosunkowo niski koszt pojedynczej porcji dowolnego dania przekłada się bezpośrednio na wątpliwą jakość jego składników. Produkty serwowane w tego typu miejscach są nie tylko szkodliwe dla naszego zdrowia, ale także nie są w stanie nas nasycić na długo, co sprawia, że sięgamy po więcej. W efekcie zamiast zaoszczędzić, wydamy na posiłek więcej, niż oczekiwaliśmy.

 

Czy da się zjeść tani i smaczny lunch w stolicy?

Stołowanie się w restauracjach typu fast food jest opcją, która może zadowolić jedynie mało wymagających konsumentów. Jeżeli zależy nam, aby zjeść szybki i jednocześnie przystępny pod względem cenowym lunch, wystarczy poszukać. W Warszawie funkcjonuje całe mnóstwo punktów gastronomicznych, serwujących zarówno pojedyncze dania, jak i gotowe zestawy obiadowe, na które najczęściej składa się zupa i dania główne. Cena za zestaw wiążę się najczęściej z kosztem w granicach 30 złotych, jednak w wielu miejscach jesteśmy w stanie zamówić zupę z daniem głównym już za 20 złotych.

 

Szukaj okazji

W wielu restauracjach możemy znaleźć zarówno regularne menu, jak tak zwane dania dnia, w których można znaleźć propozycje szefa kuchni. Dania te można zamówić zwykle w dużo niższych cenach, w porównaniu z innymi potrawami z karty. Częstą praktyką jest łączenie zup i dań głównych w zestawy, jak również możliwość wiele restauracji umożliwia otrzymanie rabatu w wybranych dniach i godzinach. Dobrym pomysłem może okazać się także wybranie się do lokalu typu bistro, w którym będziemy mogli samodzielnie skomponować danie z gotowych składników. W ten sposób nie tylko będziemy mieli możliwość spróbowania różnych potraw w ramach jednego posiłku, ale także sami dostosujemy wielkość porcji do naszych potrzeb.