Układ pokarmowy jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie kluczowych dla człowieka organów wewnętrznych. Dlatego też, tak ważne jest to, co spożywamy. Od naszej diety zależy w dużej mierze nie tylko osiągana przez nas waga, ale także stan zdrowia, skóry i ogólna kondycja.

Co zrobić, aby pozbyć się zbędnych kilogramów, a jednocześnie zachować dobrą formę i utrzymać zdrowie?

 

Dieta cud jest mitem

Wiele słyszymy o cudownych dietach odchudzających, dzięki którym w kilka dni zrzucimy imponująco dużą liczbę kilogramów. Nawet, jeśli czasami zasady tej diety brzmią drakońsko, obietnica spektakularnych efektów jest kusząca. Czy na pewno jednak diety cud są takie cudowne?

Z całą pewnością nie istnieje jedna, uniwersalna dieta, którą każdy, niezależnie od wszystkiego może zastosować i schudnąć, a przy tym zachować trwale osiągnięty efekt i jednocześnie cieszyć się dobrym zdrowiem. Taka ideologia powinna zostać na stałe wrzucona miedzy mity. Nie znaczy to jednak, że za pomocą diety nie masz szansy na idealną dla siebie sylwetkę bez obaw, że odchudzanie odbędzie się z uszczerbkiem na zdrowiu. Są bowiem sposoby na zdrowe odchudzanie.

 

Dietetyk na pomoc

Jeśli chcesz schudnąć, ale nie wiesz jak dobrze podejść do tego zadania, najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem problemu będzie wizyta u dietetyka. Każdy organizm funkcjonuje w sposób indywidualny. Na przemianę materii ma wpływ bardzo wiele czynników, do których należą zarówno uwarunkowania genetyczne, jak też przebyte choroby, aktualny stan zdrowia czy codzienny tryb życia. Dlatego, zanim podejmiesz się drakońskich diet i niebezpiecznych głodówek, skonsultuj swoje plany z dietetykiem.

Dietetyk zacznie od dokładnego wywiadu, aby lepiej poznać możliwości i potrzeby Twojego organizmu. Zleci niezbędne badania, by wiedzieć jaki jest stan Twojego zdrowia. Nie ukrywaj przed nim żadnych ważnych faktów o swoim zdrowiu nawet, jeśli przebyte choroby miały miejsce wiele lat wcześniej. Ponadto, dietetyk oceni także Twoje BMI – to wskaźnik masy ciała, pozwalający określić jak Twoja waga wpływa na organizm – czy jest zbyt wysoka, czy zbyt niska albo w normie. Na podstawie zebranych informacji, dietetyk ułoży dla Ciebie indywidualny plan i określi czas oraz tempo pozbywania się nadwagi. Otrzymasz listę konkretnych składników, które należy spożywać oraz listę tych, które musisz ograniczyć bądź wykluczyć ze swojej diety. Niekiedy dietetycy dysponują także gotowymi przepisami na potrawy, dzięki czemu nie musisz obawiać się, ze zmiany w codziennym żywieniu będą zbyt drastyczne i odstraszające. Dietetyk podpowie Ci także jak skutecznie wspomóc odchudzanie poprzez dietę. Niekiedy może zalecić Ci więcej aktywności fizycznej a niekiedy zarekomendować wykonanie np. drenażu limfatycznego, jeśli taka jest potrzeba Twojego organizmu.

Z cała pewnością, przed samodzielnym rozpoczęciem odchudzania, przemyśl czy masz wystarczającą wiedzę, aby na pewno sobie pomóc zamiast zaszkodzić. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, udaj się do dietetyka. Dzięki temu nie tylko unikniesz nieprzyjemnych konsekwencji zdrowotnych, ale zwiększysz swoje szanse na powodzenie diety odchudzającej i utrzymanie się jej efektów.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.