Dzień bez filiżanki kawy to dzień stracony! Wiele osób podpisze się pod tym stwierdzeniem obiema rękoma. Cóż… trzeba przyznać, że kawa ma unikalny smak i aromat. Do tego stawia na nogi i daje energię do działania. Wiele osób uwielbia smak kawy, jednak nie bardzo wie czym się kierować przy jej wyborze.

Ze wszystkich stron jesteśmy atakowani reklamami rekomendującymi produkty znanych marek. Reklamy kawy w prasie, radiu oraz telewizji zachwalają różne kawy. Łatwo w tym wszystkim się pogubić i zadać proste pytanie – jaką kawę kupić.

Indywidualne preferencje

Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest prostsza niż mogłoby się wydawać. Po prostu kup taką kawę jaką lubisz. Trzeba wiedzieć, że każdy ma trochę inne preferencje i dla każdego inna kawa może być synonimem tej idealnej.

Dopasuj kawę do ekspresu

Również to w jaki sposób przygotowujesz swoją przysłowiową “małą czarną” ma znaczenie. Na przykład do ekspresów ciśnieniowych będzie pasowała aromatyczna kawa ziarnista (np. Arabica lub Robusta).  Natomiast do ekspresu przelewowego świetnie sprawdzą się różne odmiany klasycznej 100% Arabici. Jeśli natomiast przygotowujesz kawę bez użycia ekspresu to bardzo możliwe, że optymalnym wyborem będzie kawa rozpuszczalna. Ponadto, warto wiedzieć, że kawa ziarnista dłużej zachowuje świeżość niż kawa mielona.

Na co zwrócić uwagę kupując kawę?

Po pierwsze, sprawdź czy kawa, którą planujesz kupić jest świeżo palona. Po drugie, sprawdź jej pochodzenie. Większość kaw pochodzi z Brazylii, ale na rynku jest też wiele egzotycznych odmian kawy. Z pozoru wydaje się, że to jaki kraj jest eksporterem kawy nie ma znaczenia jednak w przypadku ziaren kawy jest to dosyć istotny element wpływający na cenę oraz na smak! Po trzecie przeczytaj dokładnie opis. Każda kawa wyróżnia się delikatnie innym bukietem smakowym, co zazwyczaj jest dosyć wyraźnie wyszczególnione na opakowaniu.

Jeśli poszukujesz świeżych i aromatycznych kaw z całego świata to dobrym pomysłem jest internetowy sklep z kawami. Na sklepowych półkach cały czas przewiajają się te same marki. Kupowanie wciąż tych samych kaw znanych producentów nie jest szczytem marzeń entuzjasty prawdziwego kawowego aromatu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.