Mała kostka czekolady potrafi zdziałać cuda. Chyba nie ma na świecie osoby, która oprze się jej mocy. Oczywiście znajdą się i tacy, którzy nie poprzestaną na jednej kostce. Czekolada w czystej postaci jest uwielbiana zarówno przez dorosłych jak i przez dzieci. Może być również głównych składnikiem wielu kuchennych eksperymentów, a owoce w czekoladzie albo czekoladowe fondue to doskonały pomysł na przekąskę podczas spotkań ze znajomymi.

Czekoladowe szaleństwo

Nie trzeba być mistrzem w gotowaniu, aby stworzyć pyszny czekoladowy deser. Czasem wystarczy parę składników, trochę chęci i chwila czasu, by cieszyć swoje podniebienie smakiem pysznych słodkości. Czekoladę możemy wykorzystać do produkcji wielu różnych słodkich wyrobów. Brownie ma zarówno swoich przeciwników jak i zwolenników. To specyficzne ciasto jest bardzo wilgotne w środku i mocno czekoladowe. Nie każdemu przypadnie do gustu jego smak. Jest to jednak chyba najbardziej charakterystyczny deser z wykorzystaniem czekolady. Fani serników mogą pokusić się o ciekawe połączenie. Czekoladowy spód lub dodatek do sera w postaci czekoladowych ciasteczek z pewnością zadowoli większość łasuchów. Oczywiście należy pamiętać o standardowym wykorzystaniu kakaowej słodkości. Ciastka, trufle, musy i muffinki to desery, w których czekolada sprawdzi się doskonale.

Jako dodatek

Czekoladę możemy wykorzystać jako dodatek. Rozpuszczona urozmaici smak lodów i innych deserów, a starta na tarce może być pysznym dodatkiem do kawy. Czasem nie trzeba wiele, by uzyskać ciekawy efekt. Dodatek w postaci czekolady lub samego kakao odmieni smak nawet zwykłych naleśników. Wielbiciele oryginalności zaskoczą swoich gości czekoladowymi pucharkami, które wykonamy z pomocą zwykłego balona.

Deser doskonały

Owoce w czekoladzie to połączenie idealne. Dla wielu nie potrzeba nic więcej, by zaspokoić potrzebę zjedzenia czegoś słodkiego. Do czekolady pasują takie owoce jak truskawki, śliwki, banany, kiwi i wiele innych. Taki rodzaj deseru doskonale sprawdzi się również podczas różnych przyjęć. Owoce w czekoladzie spływającej w postaci fontanny pięknie będą się prezentować i pozytywnie zaskoczą naszych gości.