Pestycydy to chemikalia, które mogą być stosowane między innymi do zwalczania grzybów, bakterii, owadów, chorób roślin, ślimaków, szkodników i chwastów.

Te środki mogą działać po wchłonięciu, spożyciu lub przez kontakt, a śmierć może nastąpić natychmiast lub po długim okresie czasu. Insektycydy są rodzajem pestycydów, które są używane do ukierunkowanego zwalczania i zabijania owadów. Niektóre środki owadobójcze obejmują przynętę ślimaki czy odstraszacz do mrówek lub os. Herbicydy są używane do niszczenia i zwalczania niepożądanych roślin, czyli chwastów. Niektóre herbicydy zabijają wszystkie rośliny, które dotykają, podczas gdy inne są przeznaczone do zwalczania jednego, określonego gatunku. W miarę wzrostu populacji ludzkiej potrzeba coraz więcej upraw, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na żywność. Zwiększyło to stosowanie pestycydów w celu zwiększenia plonów na hektar. Na przykład wielu rolników zasadzi pola z soją i zastosuje dwie dawki pestycydów przez cały rok wegetacyjny, aby usunąć wszystkie inne rośliny i przygotować pole na przyszłoroczne zbiory.

Niektóre rodzaje pestycydów stosuje się dwa razy w sezonie wegetacyjnym, aby zabić wszystko oprócz soi, które są zmodyfikowane tak, aby były odporne na pestycydy.

Po zebraniu soi na polu występuje niewielka pokrywa wegetatywna, co stwarza potencjalne problemy związane z erozją z tego powodu, że można łatwo zasadzić inną uprawę. Pszczoły odgrywają znaczącą rolę w zapylaniu spożywanych przez nas pokarmów. Jeśli populacja pszczół miałaby mieć znaczny spadek liczebności, może to mieć dramatyczny wpływ na sposób zapylania naszej żywności i plony. Chociaż herbicydy mogą być rozwiązaniem dla rolników, wiąże się to również z katastrofą populacji pszczół. W Chinach populacja rodzimych pszczół jest tak niska, że rolnicy muszą ręcznie zapylić wszystkie swoje plony. Ręczne zapylanie roślin jest bardzo drogie i zajmuje bardzo dużo czasu. Dlatego aby ochronić środowisko naturalne przed zniszczeniem, należy przeprowadzać zwalczanie chwastów w odpowiedzialny sposób i zgodnie z zaleceniami producenta.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.