Pianki Marshmallow to popularne słodycze o miękkiej konsystencji. Wśród najbardziej popularnych pojawiają się białe i różowe łakocie w kształcie walca. Zazwyczaj spożywane są na surowo. Można jednak wykorzystać je do wielu ciekawych deserów oraz przyrządzić potrawy na różne okazje. Oprócz standardowych rodzajów pojawiają się tu też słodycze o mniej znanych smakach i nietypowych kształtach. Co warto wiedzieć o słodkich piankach?

Duży wybór różnorodnych przysmaków

Słodycze z tej kategorii kojarzy się często z ich charakterystycznym kształtem. Dzięki swojej miękkości i wygodnej formie mogą służyć do zabawy w budowanie postaci lub tworzenie konstrukcji przy użyciu wykałaczek. Pianki Marshmallow w kształcie walca często dostrzec można też na ogniskach. Zwyczaj spożywania tych słodkości zaczerpnięty został z kultury amerykańskiej. W filmach i bajkach często pojawiają się bohaterowie podpiekający je na ogniu. Miłośnicy tego przysmaku mogą jednak sięgnąć po wiele oryginalnych wersji ulubionych słodyczy. Możliwe jest odnalezienie pianek w owocowych smakach. To między innymi słodkości truskawkowe, malinowe, jabłkowe, arbuzowe, bananowe, jagodowe i o smaku borówek. Aby je kupić warto przejrzeć asortyment sklepu internetowego – https://candy-shop.pl/kategoria,pianki-marshmallow,2.html. Wśród pianek Marshmallow pojawiają się wielokolorowe przekąski w przeróżnych kształtach. Zakupić można miękkie słodycze w kształcie owoców, zwierzątek, kwiatów i symboli związanych z okazjami, takich jak bałwanki czy serca. Do czego warto wykorzystać te przysmaki?

Pianki nie tylko na surowo

Oprócz podgrzewania samych pianek Marshmallow popularne podczas ognisk są też tzw. S’mores. Do przygotowania takiej słodkości wykorzystuje się gorącą piankę, cienką kostkę czekolady i dwa kawałki krakersów. Po złożeniu składników w „kanapkę” czekolada ulega roztopieniu, a całość zachwyca podniebienia smakoszy. Po takie przysmaki sięga się w letnim i jesiennym czasie ognisk. Piankowe słodycze są też popularnym przysmakiem w czasie zimy. Podczas chodnych dni ogromną popularnością cieszy się gorące kakao z piankową posypką. W tym celu wykorzystuje się zwykle mniejsze pianki Marshmallow, które barwione są na kilka kolorów. Do czego jeszcze warto wykorzystać ten amerykański przysmak? Różne rodzaje pianek sprawdzą się doskonale jako ozdoba i składnik tortów, babeczek, ciast i innych deserów. Warto też obtoczyć je w płynnej czekoladzie i pozostawić do zastygnięcia. Ze względu na szerokie możliwości wykorzystania, słodycze z tej kategorii są chętnie spożywane przez cały rok. Nietypowy rodzaj pianek może być trafionym prezentem dla smakoszy.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.