Pomarańcza we wszystkich formach została użyta do tworzenia doskonałych produktów do pielęgnacji skóry … nie czyni to tylko jej cudowną miksturą dla Twojej skóry. Od skórki, od soku po olej, możesz użyć każdego produktu ubocznego pomarańczy, aby stworzyć doskonały przepis na pielęgnację skóry. Jest szeroko stosowana w zwalczaniu chorób takich jak choroba Alzheimera, choroba Parkinsona, zwyrodnienie plamki żółtej, cukrzyca, kamica żółciowa, stwardnienie rozsiane i choroba Leśniowskiego-Crohna. Jest również przydatna do usuwania wielu problemów ze skórą, takich jak trądzik, zmarszczki i starzenie.

Zdrowa dieta jest bardzo ważna dla Twojej skóry. Nasza skóra reaguje na wszystko, co jemy, więc powinniśmy uważać na to, co wyrzucamy w naszym ciele. Jeśli będziemy nadal karmić nasze ciało rupieciami, to spowoduje to problemy. Wiele razy zapominamy, że nie musimy narzucać zbyt wielu rzeczy naszemu ciału. Posiadanie owoców i warzyw tworzy nową ścieżkę na lepsze. Wiele osób może nie być w stanie dobrze się bawić, mając tylko owoce i warzywa. Dobrze zbilansowana dieta jest tym, czego zawsze potrzebujesz. Bardzo ważne jest utrzymanie odpowiedniej diety w postaci witamin, minerałów, białek, węglowodanów, energii i wielu innych.

Właściwości przeciwzapalne, przeciwnowotworowe i zapobiegające krzepnięciu krwi zdziałają cuda. Posiadanie jednej pomarańczy dziennie może zapewnić 12,5% zawartości błonnika. Pomaga to obniżyć wysoki poziom cholesterolu, a także zapobiega miażdżycy. Pomaga nawet utrzymać poziom cukru. Ma dobrą podaż tiaminy, kwasu foliowego i witaminy A w postaci beta-karotenu, potasu i wapnia. Pomaga również obniżyć wysokie ciśnienie krwi.

Zmarszczki w młodym wieku, możesz leczyć je za pomocą róży, paczuli lub pomarańczowego oleju.

Możesz wyleczyć egzemę stosując rumianek, geranium lub pomarańczowy olej.

Problemy z cellulitem można leczyć za pomocą grejpfruta, mandarynki lub pomarańczowego oleju.

Olejek z palmarosy lub neroli jest wysoce zalecany do rozstępów.

Niektóre z najczęściej stosowanych środków do domu do leczenia trądziku są pomarańczowy, czosnek i ogórek. Na przykład możesz zrobić skórkę pomarańczową, która może być nakładana na pryszcze.

Możesz zrobić świetny balsam do rąk, używając 1 uncji ciepłej oliwy z oliwek, 1 uncji soku pomarańczowego, 1/2 uncji stopionego masła kakaowego i 2 kropli olejku z kwiatu pomarańczy. Wymieszaj wszystkie składniki, aż stanie się delikatną i miękką pastą. Przechowuj tę mieszaninę w hermetycznym pojemniku i zacznij go używać do codziennego użytku.

Ostrzeżenie: czytelnik tego artykułu powinien zachować wszelkie środki ostrożności, postępując zgodnie z instrukcjami dotyczącymi przepisów z tego artykułu. Unikaj używania tych produktów, jeśli masz na nie alergię. Odpowiedzialność spoczywa na czytelniku, a nie na stronie lub pisarzu.